Pedagogové
Baletní školy AuroraBc. Barbora Petrová, DiS.


Již od dětství navštěvovala taneční a pohybové kroužky. V roce 2002 nastoupila na Pražskou taneční konzervatoř. Během studií se pravidelně účastnila představení a od roku 2008 začala vystupovat v souboru Mladý balet Praha. Tančila mnoho klasických rolí (např. Carmen v choreografii od Z. Prokeše, Cis moll z baletu Les Sylphides, Pas de trois z Labutího jezera, Pas de deux z baletu Slavnost květin v Genzanu). V roce 2010 absolvovala taneční konzervatoř. Se souborem Mladý balet Praha vystupovala až do roku 2012 s moderní choreografií Vivaldi od M. Eliášové. Jako lektorka baletu působila při krasobruslařském oddílu Litvínov v letech 2013 - 2018. Vyučovala také na základních uměleckých školách. Momentálně pokračuje v magisterském studiu.


Mgr. Anna Gordeeva, DiS.


Od 5ti let se věnovala závodně synchronizovanému plavání. V roce 2002 nastoupila na Pražskou taneční konzervatoř, kterou v roce 2010 úspěšně absolvovala. Jako studentka taneční konzervatoře působila v souboru Mladý balet Praha. Poté v divadle Hybernia. Již přes 10 let působí jako taneční pedagog na ZUŠ Český Brod. Má zkušenosti s výukou baletní průpravy krasobruslařek a gymnastek, vyučuje v dětských tanečních studiích. Má dlouholeté zkušenosti s výukou dětí od 2,5 let až po taneční semináře pro dospělé. Účastní se v roli porotkyně na tanečních soutěžích. Působí jako lektorka na seminářích zaměřených na různé taneční techniky - lidový tanec, klasický tanec, moderní tanec.


Ivana Manová DiS.


Absolvovala Taneční konzervatoř hl. m. Prahy. Poté nastoupila do baletního souboru Státní opery Praha. Dnes je členkou baletu Národního divadla v Praze. Již během svého angažmá ve SOP vyučovala v baletní přípravce Pavlíny Ďumbalové a prohlubovala si tak své pedagogické kompetence. S dětmi pracuje velice ráda, nedávno se stala sama maminkou. Mezi její zájmy patří poslech hudby, četba knížek a tanec všeho druhu.


Cornelia Hendrych, DiS.


Narodila se v Mnichově, kde již od svých tří let navštěvovala baletní kroužky. V šesti letech ji přijali na Baletní akademii v Mnichově a v patnácti letech získala stipendium na Taneční akademii v Curychu, kde své vzdělání úspěšně zakončila. Během studií se pravidelně účastnila představení s “Bayerisches Staatsballett” a vystupovala na prknech Národního divadla v Mnichově a Curychu.

Od roku 2014 až doposud byla členkou baletního souboru Národního divadla v Praze. Působila ve mnoha klasických baletech a moderních produkcích jako například Labutí jezero (John Cranko), Louskáček (Youri Vamos), Spící krasavice (Marcia Haydée), Oněgin (John Cranko), Romeo a Julie (John Cranko), Petite Mort (Jiří Kylián), Decadance (Ohad Naharin), The Second Detail (William Forsythe), Cacti (Alexander Ekman), Sólo pro tři (Petr Zuska), Čarodějův učeň (Jan Kodet) a spoustu dalších.
Cornelia miluje děti a ve své kariéře často s dětmi pracuje, jako například jejich “maminka” či “Sněhurka sedmi trpaslíků”.

Velice ráda by se s dětmi o svou lásku k baletu a hudbě a vlastní zkušenosti podělila.